Trwa ładowanie...
d1dwxqd
4 lutego 2020, 22:22

Ból przewlekły. Ujęcie kliniczne i psychologiczne

książka
Oceń jako pierwszy:
d1dwxqd
Ból przewlekły. Ujęcie kliniczne i psychologiczne
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ból przewlekły – od biologii do psychologii

Ból przewlekły to wyzwanie dla współczesnej medycyny. Optymalne leczenie obejmuje zarówno farmakoterapię oraz fizykalne i interwencyjne metody uśmierzania bólu, jak i wszelkiego rodzaju wsparcie psychospołeczne i duchowe. Dopiero takie interdyscyplinarne, całościowe podejście może zapewnić chorym, a także ich rodzinom najbardziej skuteczne leczenie, które można przełożyć na istotną poprawę jakości życia pacjentów i opiekunów. Książka została przygotowana przez lekarzy klinicystów, którzy na co dzień zajmują się leczeniem bólu, oraz psychologów przedstawiających problematykę bólu w szerszym ujęciu, uwzględniając jego oddziaływanie na sferę psychologiczną i socjalną, co często jest pomijane w podręcznikach dostępnych na rynku wydawniczym.

W publikacji omówiono zagadnienia kliniczne, patomechanizm i ocenę bólu przewlekłego, farmakoterapię, techniki interwencyjne, neuroobrazowanie zmian związanych z bólem oraz psychologiczne techniki jego uśmierzania.

Autorzy opisali również możliwe związki bólu z depresją oraz problem powszechnego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa.

Książka z pewnością będzie przydatna dla lekarzy, psychologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych pracowników ochrony zdrowia zajmujących się pacjentami cierpiącymi z powodu dolegliwości bólowych, a także studentów, zwłaszcza medycyny, nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, zainteresowanych zagadnieniami medycyny bólu.

Ból przewlekły. Ujęcie kliniczne i psychologiczne
Numer ISBN

978-83-200-5632-7

Wymiary

150x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

250

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dwxqd
d1dwxqd
d1dwxqd
d1dwxqd
d1dwxqd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj