Trwa ładowanie...
d1ksbe6

Bogusław Linda

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bogusław Linda debiutował na deskach Teatru Starego w Krakowie w latach 70. Pracuje jako reżyser, wykładowca, uprawia sport, jest głową rodziny.

Bogusław Linda - książki aktora: ”Spaghetti dla samotnego mężczyzny”

W 2004 roku nakładem wydawnictwa Studio Marka Łebkowskiego ukazała się książka Bogusława Lindy ”Spaghetti dla samotnego mężczyzny”. Książka kucharska znanego aktora? Tak, bowiem gotowanie to jedna z pasji Bogusława Lindy. Pozycję okrasiły ładne zdjęcia, a z realizacją przepisów na sosy do makaronu powinien z powodzeniem poradzić sobie każdy facet, nawet dopiero rozpoczynający kulinarną przygodę. Książka Bogusława Lindy jest swoistym męskim podręcznikiem do gotowania, wyjątkowo bez pomocy damy swojego serca. Nie znajdziemy w niej niczego odkrywczego, a proste interpretacje powszechnych wersji smacznych potraw, także kuchni włoskiej.

Bogusław Linda – książki aktora: ”Zły chłopiec”

Książka ”Zły chłopiec” to zapis rozmowy Magdy Umer z Bogusławem Lindą, słynącym wśród dziennikarzy z bycia mało rozmownym. Pierwszy amant polskiego kina, uchodzący za typowego macho Bogusław Linda, szczerze odpowiada na pytania swojej sąsiadki dotyczące ambitnych kreacji teatralnych oraz ról filmowych. Wymiana zdań dotyczy również dorastania, typowo męskich zajęć i codziennego życia znanego aktora. Poznajemy inny niż kreowany przez filmy z Bogusławem Lindą obraz współczesnego mężczyzny. Wywiad rzeka z aktorem przedstawia twardego i czułego zarazem Bogusława Lindę w sposób wart poznania nie tylko przez każdego fana jego bogatego dorobku filmowego. Dodatkowego smaczku książce ”Zły chłopiec” dodają przepiękne zdjęcia Bogusława Lindy, wykonane w trakcie hotelowej rozmowy z Magdą Umer przez żonę aktora, fotografkę Lidię Popiel.

Bogusław Linda
Data urodzenia

27.06.1952

Miejsce urodzenia

Toruń

Bibliografia
d1ksbe6

Podziel się opinią

3
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksbe6
d1ksbe6
d1ksbe6