Trwa ładowanie...
d2dv96c
04-03-2014 00:00

Bóg w Hollywood

książka
Oceń jako pierwszy:
d2dv96c
Bóg w Hollywood
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

To nie jest książką o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu Ben Hura i Pasje, może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne.
Przeczytamy tu o świecie reżysera ćpuna, który szuka Jezusa na „ulicach nędzy”, raperze rymującym o Bogu w rytmie karabinu AK47 i księżach z Hollywood, walczących z czystym złem. Spotkamy wielkie gwiazdy kina, które dostrzegają inny, najgłębszy wymiar życia i nie boja się wyznać swojej wiary: Denzela Washingtona, Marka Wahlberga, Whitney Houston, Steve’a_McQuinna, Stephena Baldwina, Martina Sheena, Samuela L. Jacksona, Andy’ego Garcie, DMX-a. Spotkamy twórców, którzy zmagają się ze swoją wiara, potrafiąc dać temu wyraz w absolutnie niezwykły i niepowtarzalny sposób na srebrnym ekranie: Alfreda Hitchcocka, Andy Warhola, Martina Scorsese, Abla Ferrare, Terrence’a_Malicka, Toma Shadyaca, Kevina Smitha.
Poznamy hollywoodzki obraz walki z demonicznym złem, obraz katolickiego kapłana, a także pastora walczącego z karabinem maszynowym w dłoni o życie sudańskich dzieci. Zobaczymy, jak Hollywood mierzy się z czarnymi mitami Opus Dei i papieża Piusa XII.

Bóg w Hollywood
Numer ISBN

978-83-7864-484-2

Wymiary

140x200

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

3

Liczba stron

304

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dv96c
d2dv96c
d2dv96c