Trwa ładowanie...
d1wirzy
08-05-2015 00:00

Blues o śnieżnym poranku

książka
Oceń jako pierwszy:
d1wirzy
Blues o śnieżnym poranku
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Uważany za jednego z najważniejszych żyjących poetów świata, w unikalny sposób wiąże doświadczenie wschodnioeuropejskie, pamięć wojny i okrucieństw historii z nierzadko surrealnymi obserwacjami rzeczywistości amerykańskiej. Otwierając swoją poezję na ironię i absurd, łączy filozoficzną przenikliwość z poczuciem humoru, precyzję w dostrzeganiu szczegółu i ukrytych wymiarów świata z głęboką refleksją humanistyczną, współczucie dla współczesnego człowieka z bezlitosną krytyką zła, okrucieństwa i głupoty. Poezja Simica to zjawisko oryginalne, zaskakujące skalą wyobraźni, nieoczekiwanymi skojarzeniami i językową odkrywczością.

Wieloletni profesor literatury i creativewriting na uniwersytecie w New Hampshire Charles Simic regularnie publikuje wiersze i szkice w „New York Review of Books”, gdzie prowadzi błyskotliwy blog literacki.

Polskiemu czytelnikowi znany był do tej pory z wyboru wierszy i esejów w przekładzie Stanisława Barańczaka "Madonny z dorysowaną szpicbródką" (1992 i 2014). "Blues o śnieżnym poranku" to autorski wybór z całej jego twórczości. W przekładach czołowych polskich tłumaczy młodszej generacji Charles Simic brzmi dźwięcznie, ostro i nowocześnie.

Blues o śnieżnym poranku
Numer ISBN

978-83-240-3405-5

Wymiary

150x225

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

224

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wirzy
d1wirzy
d1wirzy