Trwa ładowanie...
d34mowr
23 lutego 2013, 00:00

Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego imperium

książka
Oceń jako pierwszy:
d34mowr
Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego imperium
Tytuł oryginalny

Byzantium: The Suprising Life of a Medieval Empire

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Precyzyjna, barwna panorama cesarstwa bizantyjskiego – od 330 roku aż do upadku Konstantynopola w 1453 roku. Przez tysiąc lat Bizancjum ułatwiało transformację Europy w nowoczesny świat. Prężne i światłe, lecz trochę zapomniane społeczeństwo łączyło ortodoksyjne chrześcijaństwo z pogaństwem, klasyczną Grekę z kulturą Rzymu, tworząc wspaniałą i kreatywną cywilizację, która przez wieki trzymała w szachu armie islamu.

Atrakcyjna i wyrazista opowieść Judith Herrin stanowi ciekawą alternatywę dla książek o Bizancjum, które zwyczajowo opierały się na chronologicznym porządku wydarzeń. Krótkie rozdziały skupiają się na konkretnym wątku, np. budowie wielkiej świątyni Hagia Sophia, wyprawach krzyżowych, roli eunuchów, postaci Anny Komneny, widelcu - symbolu cywilizacji.

Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego imperium
Numer ISBN

978-83-7510-227-7

Wymiary

150x225

Gatunek

Historia powszechna,Historia powszechna

Oprawa

7

Liczba stron

452

Inne wydania

Poznań - 2013-02-26

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34mowr
d34mowr
d34mowr
d34mowr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj