Trwa ładowanie...
d2ptwvz
22-07-2011 00:00

Bitwa o Madryt

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ptwvz
Bitwa o Madryt
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Hiszpania w ciągu niespełna dwudziestu lat z państwa katolickiego przekształciła się w jeden z najbardziej zlaicyzowanych i antykatolickich krajów w Europie. Jej przywódcy sami siebie uznają za liderów rewolucji obyczajowej, która ma przeorać całą Europę i Amerykę Łacińską.

Małżeństwa osób tej samej płci; nazywanie ojca i matki rodzicem A i rodzicem B; aborcja na życzenie, i to nawet dla nastolatek, czy wreszcie szkolenia z masturbacji dla uczniów podstawówek – to wszystko jest już rzeczywistością w Hiszpanii, a zdaniem José Luisa Rozdrígueza Zapatero, premiera tego kraju, będzie przyszłością w całej Europie.
Czy rzeczywiście tak się stanie? Jak wygląda codzienność katolików w kraju ogarniętym rewoltą obyczajową i zimną wojną domową? Czy hiszpańscy katolicy mogą się jeszcze podnieść i odzyskać utracone pozycje?

W „Bitwie o Madryt” na te pytania starają się odpowiedzieć publicyści i reporterzy: Grzegorz Górny i Tomasz P. Terlikowski, a także ich rozmówcy: hiszpańscy uczeni, politycy i dziennikarze, którym bliska jest wizja Hiszpanii katolickiej.
Jeśli chce się zrozumieć sytuację w Hiszpanii, tę książkę trzeba przeczytać.

Bitwa o Madryt
Numer ISBN

978-83-62268-56-6

Wymiary

110x165

Gatunek

Polityka,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

184

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ptwvz
d2ptwvz
d2ptwvz