Trwa ładowanie...
d3m9hei
d3m9hei

Bill, na psa urok! tom 6

książka
Oceń jako pierwszy:
Bill, na psa urok! tom 6
Tytuł oryginalny

Boulle&Bill: 20-Bill, nom d'un chien!;21-Bill est maboul, 22-Globe-trotters

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Bill, na psa urok! tom 6
Materiały prasowe

Przygody sympatycznego psa Billa i jego pana – małego chłopca Ptysia. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: "Bill, na psa urok!", "Bill zbzikował" i "Globtroterzy".

Ptyś ciągle ma kłopoty – w szkole powoduje wypadek dyrektora, ucieka przed strażnikami parków miejskich, dowiaduje się, że każdy musi robić w życiu coś ważnego... A co ważnego może robić kilkuletnie dziecko? Oj, może... Wygłupiać się z ukochanym psem, szaleć z przyjacielem i wymyślać rzeczy, które doprowadzają dorosłych do rozpaczy. Tata narzeka na drożyznę, mama wścieka się, że mężczyźni nie doceniają kobiet, ale Ptyś i jego spaniel Bill bardziej interesują się robieniem papierowych samolotów i zapełnianiem żołądka pysznościami. Jednak pewnego dnia czeka ich przygoda największa z możliwych: podróż dookoła świata!

Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m.in. "Sprycjan i Fantazjusz"), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron ("Le Maltais","Odilon Verjus", "Fugitifs"), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove ("Sisters", "Kasia i jej kot") i grafik Jean Bastide ("Sherlock Holmes Society", "Wojna Sambre’ów").

Bill, na psa urok! tom 6
Numer ISBN

978-83-281-9645-2

Wymiary

167x255

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

144

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3m9hei
d3m9hei
d3m9hei
d3m9hei
d3m9hei