Trwa ładowanie...
d2z8ynn

Bill Clinton

Clinton urodził się w prowincjonalnym miasteczku Hope w stanie Arkansas. Nigdy nie znał swego ojca, który zginął w wypadku samochodowym przed jego przyjściem na świat. Ojczym, którego nazwisko przyszły prezydent przyjął, był alkoholikiem, a nastoletni Bill musiał nie tylko chronić przed nim matkę, ale też utrzymywać wokół jego nałogu tajemnicę, aby utrzymać wizerunek idealnej rodziny.

Clinton przeżywał młodzieżowy bunt lat 60. zapuszczając brodę, zdarzało mu się też palić marihuanę, którą jednak, jak podkreśla "nie zaciągał się". Od uczestniczenia w wojnie w Wietnamie udało mu się wymigać, ale okoliczności uzyskania odroczenia od służby wojskowej są w książce potraktowane dość zdawkowo.

Clinton przedstawia dość sielankowy obraz własnej prezydentury. Przypadła ona na wyjątkowy okres w historii Ameryki - lata pomiędzy zakończeniem zimnej wojny a wydarzeniami z 11 września 2001 r. były czasami amerykańskiego spokoju, poczucia bezpieczeństwa i dobrobytu. W czasie rządów Clintona bezrobocie osiągnęło rekordowo niski poziom, inflacja była niższa niż kiedykolwiek od 30 lat, spadła przestępczość.

Bill Clinton
Bibliografia
d2z8ynn

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z8ynn
d2z8ynn
d2z8ynn