Trwa ładowanie...
d2drm3h
14-12-2015 00:00

Bieg po życie. Z piekła Sudanu na olimpijskie areny

książka
Oceń jako pierwszy:
d2drm3h
Bieg po życie. Z piekła Sudanu na olimpijskie areny
Tytuł oryginalny

Running for My Life: One Lost Boy's Journey from the Killing Fields of Sudan to the Olympic Games

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Miał zaledwie sześć lat, kiedy został porwany. Sudańscy rebelianci wydarli go z rąk matki i osadzili w przepełnionej chacie bez okien. Był za mały, by szkolić go na żołnierza. Każdego dnia patrzył więc, jak w odorze fekaliów jeden po drugim umierają jego przyjaciele...

Wybawieniem okazało się trzech „aniołów stróżów”, starszych kolegów, którzy zorganizowali ucieczkę. Przez trzy dni i trzy noce bez chwili wytchnienia biegł z nimi przez sawannę. Tylko po to, by trafić do obozu dla uchodźców w Kenii.

Kakuma stała się jego domem na długie lata, zanim dzięki adopcji trafił do Stanów Zjednoczonych. W nowej rzeczywistości bieganie było jedyną znaną mu rzeczą. To ono pozwoliło mu spełnić marzenie i wystartować w igrzyskach olimpijskich.

Poznajcie niesamowitą historię Lopeza Lomonga. Lopepe. Szybkiego. Opowieść o ucieczce z rąk śmierci, niezłomnej wierze, pracowitości i pragnieniu zadośćuczynienia za to, co dał mu los. A także o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Nawet w sytuacji pozornie beznadziejnej.

Bieg po życie. Z piekła Sudanu na olimpijskie areny
Numer ISBN

978-83-79244-01-0

Wymiary

140x205

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

1

Liczba stron

288

d2drm3h

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2drm3h
d2drm3h
d2drm3h