Trwa ładowanie...
d3m7qb9

Biblioteka Więzi Wydawnictwo

Biblioteka WIĘZI istnieje od roku 1960. Przez pierwsze trzydzieści lat, jeszcze w warunkach komunistycznej cenzury, była to seria książek autorów polskich i zagranicznych redagowana przez WIĘŹ, a wydawana we współpracy ze Społecznym Instytutem Wydawniczym ZNAK w Krakowie. Od 1990 roku jest to już w pełni samodzielne wydawnictwo.

Tematyka książek Biblioteki WIĘZI, obejmująca religię i kulturę, historię najnowszą i zagadnienia społeczne, jest poszerzeniem i pogłębieniem problematyki poruszanej na łamach miesięcznika. I tak, w latach sześćdziesiątych, ukazywały się tu książki myślicieli chrześcijańskich, twórców personalizmu i inspiratorów odnowy Kościoła podjętej przez Sobór Watykański II, m.in.: Emmanuela Mouniera, Raissy Maritain, Simone Weil, Thomasa Mertona, Dietricha Bonhoeffera, Heldera Camary. Znamienne tytuły autorów polskich z tamtych lat to Droga katechumena Jerzego Zawieyskiego, Perspektywy, Spotkania i Chrześcijanin w Trzeciej Rzeszy Anny Morawskiej, Kościół otwarty Juliusza Eski, Rozdroża i wartości Tadeusza Mazowieckiego, Rodowody niepokornych Bohdana Cywińskiego.

Dziś, w warunkach wolności, kontynuując linię personalizmu chrześcijańskiego i inspirując się myślą papieża Jana Pawła II, zachęcającego do dialogu między wiarą a kulturą, Biblioteka WIĘZI pragnie dostarczać duchowych drogowskazów i intelektualnego pokarmu współczesnemu człowiekowi, żyjącemu w świecie gwałtownych przemian cywilizacyjnych, a szukającemu prawdy, piękna i nadziei.

d3m7qb9
Biblioteka Więzi Wydawnictwo
Rok powstania

1960

Adres

ul. Trębacka 3

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 827 29 17

Numer faksu

(+48 22) 827 29 17

Adres WWW strony internetowej

http://www.wiez.com.pl/index.php

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m7qb9
d3m7qb9
d3m7qb9