Trwa ładowanie...
18-03-2013 11:27

Biblioteka będzie wypożyczać e-czytniki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie od poniedziałku umożliwi czytelnikom bezpłatne wypożyczenie do domu e-czytnika, czyli urządzenia do czytania książek w formie elektronicznej.

Biblioteka będzie wypożyczać e-czytnikiŹródło: Thinkstock
d28gqv4
d28gqv4

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie od poniedziałku umożliwi czytelnikom bezpłatne wypożyczenie do domu e-czytnika, czyli urządzenia do czytania książek w formie elektronicznej.

"Chcemy umożliwić tym spośród naszych czytelników, którzy interesują się nowymi formami przekazu literatury, wypróbowanie czytników przez czas dłuższy niż jest to możliwe w sklepie. Nie każdy chce ryzykować zakup takiego urządzenia, jeśli nie przekona się, jak ono działa. Liczymy też, że zwiększymy czytelnictwo w grupie młodzieży, dla której ta forma odbioru książek może być szczególnie atrakcyjna" - powiedział PAP dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

Do wypożyczenia przeznaczonych zostanie 30 urządzeń m.in. modele Kindle, Onyx Boox, Pocket Book. Z kolejnych 30 urządzeń będzie można skorzystać na miejscu w Artetece - agendzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, w której gromadzone są publikacje na nośnikach elektronicznych.

"W czytnikach znajdą się wybrane publikacje i książki z domeny publicznej. Będzie też można na nie wgrać anglojęzyczne e-booki o sztuce pochodzące ze zbiorów Arteteki" - powiedział PAP Woźniakiewicz.

E-czytniki będą mogły wypożyczyć w Artetece osoby pełnoletnie na okres dwóch tygodni. Bibliotekarz oprócz karty czytelnika będzie mógł poprosić o okazanie dokumentu tożsamości. Jeśli jednak w wypożyczalni zjawi się osoba, która miała kłopoty z terminowym oddawaniem książek, bibliotekarz będzie mógł wyznaczyć kaucję.

W Artetece oferowany jest m.in. bezpłatny dostęp do specjalistycznych baz związanych z szeroko pojętą sztuką a także e-booki, e-czasopisma, płyty muzyczne i filmowe, audiobooki oraz książki, czasopisma wydane w tradycyjnej formie. Znajdują się tam także zbiory Małopolskiego Studia Komiksu, a wkrótce dostępna będzie budowana właśnie cyfrowa kolekcja street art-u.

d28gqv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28gqv4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj