Trwa ładowanie...
d4kq9si
08-10-2014 00:00

Biała Maria

książka
Oceń jako pierwszy:
d4kq9si
Biała Maria
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Tytułowa "Biała Maria" to ekskluzywny, porcelanowy serwis Rosenthala, który wysiedlona Niemka oddała pewnej Polce za słoninę i chleb...

Czytelnik znajdzie w książce wiele niezwykłych historii: nigdy niewyjaśnionych lub osobliwie spuentowanych po dziesięcioleciach. Misternie zestawiane puzzle ostatecznie tworzą układankę zupełnie inną niż ta, której domyślamy się na początku.

Hanna Krall na podstawie osobistych zapisków i materiałów reporterskich rekonstruuje dawne historie, na które składają się losy Żydów, Polaków, Niemców, Rosjan. Przed nami kaci i ofiary, opowieści o wywózkach, czystkach, donosach. O wszystkim, co uczynili ludzie ludziom - przed wojną, podczas wojny i po niej.

Autorkę interesuje wina niezarzucalna - nosi się ją w sobie czasem przez całe życie. Właśnie taką winą można obarczyć kobietę, która nie chciała zostać matką chrzestną małej Żydówki.

"Biała Maria" zachwyca wielowątkowością i wielopiętrowością. Nie jest pozycją łatwą, zmusza do głębokich przemyśleń. Autorka niezwykle precyzyjnie skonstruowała świat, w którym przeplatają się II wojna światowa, stalinizm, PRL oraz współczesność.

Biała Maria
Numer ISBN

978-83-247-2453-6

Wymiary

125x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Historia powszechna,Powieści i opowiadania,Historia powszechna,Powieści i opowiadania,Historia powszechna

Oprawa

7

Liczba stron

144

Inne wydania

Warszawa - 2014-10-04, Warszawa - 2014-01-16

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kq9si
d4kq9si
d4kq9si