Trwa ładowanie...
d3k37s7
15-04-2010 00:00

Betlejem

książka
Oceń jako pierwszy:
d3k37s7
Betlejem
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zbliżało się Boże Narodzenie. Ciekawe, kilkuletnie dziecko - Magda, nacierało, więc nie miałem wyboru i napisałem tę książkę. Pisałem po prawdzie z miłości, ale i po to, żeby odczepić się od uporczywych i niemożliwych pytań córki. Pytania były w rodzaju: a co byśmy zrobili, gdyby teraz pokazał się anioł i zawołał nas do Betlejem? Kiedy twierdziłem, że nic (no, bo co byśmy zrobili?), dziecko nie chciało wierzyć.
I powstała książka dla córki, która dziwi się, że nikt w calutkim wielkim mieście nie zaprasza do domu kobiety, która jest w ciąży, że malutki Jezus marznie, i jeszcze z powodu miliona innych "zadziwień i dlaczego" dziecka. W mojej opowieści jest więc Jezus, Józef i Maryja, Trzej Królowie i Gwiazda. Ale są i anioły, co stoją przy śmietnikach, bo wszystko dzieje się w nas, wśród naszych blokowisk i domów.
Bardzo się namęczyłem, opowiadając tak, żeby zrozumiała.
Ale nikt przecież pytać o Boże Narodzenie nie przestaje, więc teraz moja córka, całkiem już dorosła, po dwudziestu latach, pyta samą siebie, ilustrując opowieść "W Betlejem". Może teraz, po dwudziestu latach, pomożemy innym tatusiom i mamom udręczonym pytaniami "dlaczego".

Betlejem
Numer ISBN

978-83-7506-438-4

Wymiary

165x230

Gatunek

Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

3

Liczba stron

64

d3k37s7

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k37s7
d3k37s7
d3k37s7