Trwa ładowanie...
dxt96zt

Benoît Duteurtre

Swoje zainteresowania dzieli między muzykę i literaturę. Jego pierwsza powieść, Sommeil perdu ukazała się w 1985 roku w znanym wydawnictwie Grasset. Pracował jako dziennikarz w wielu znanych pismach ("Le Monde de la musique", "Diapason", "Elle", "Playboy", "La vie", "Révolution") i dalej pisał. Kolejną książką była Les vaches, później ukazały się: L'Amoureux malgré lui (1989), Tout doit disparaître (1992), Requiem pour une avant-garde (esej poświęcony muzyce współczesnej, który wywołał żywe polemiki, 1995), Gaité parisienne (1996), Drôle de temps (1997), Les malentendus (1999). W 2001 opublikował Podróż do Francji wyróżnioną nagrodą Prix Médicis i wielkim uznaniem czytelników - sprzedano jej ponad 50 000 egzemplarzy.

Ostatnią książką Duteurtre'a jest Servive Clintèle, powieść poruszająca, ogólnie mówiąc, problem telefonów komórkowych.

Książki Benoît Duteurtre'a przetłumaczono dotąd na dwanaście języków.

On sam nie zajmuje się tylko literaturą: pracuje w wydawnictwie Denoël, regularnie pisze do "Marianne", "Le Figaro" i "Paris Match", ma też swoją audycję w stacji radiowej France Musiques.

Benoît Duteurtre
Miejsce urodzenia

Sainte-Adresse, Francja

Bibliografia
dxt96zt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxt96zt
dxt96zt
dxt96zt
dxt96zt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj