Trwa ładowanie...
d1nbmm4
12 maja 2010, 00:00

Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nbmm4
Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Józef Kuraś, pseudonim „Ogień” - legendarny przywódca partyzantki na Podhalu, walczący równie zaciekle podczas wojny z Niemcami, co tuż po niej z władzą komunistyczną. Do dziś ciążą na nim jednak podejrzenia o mordowanie żydowskiej ludności.
Wacław Krzeptowski, przez nazistów zwany „księciem górali”, zwolennik idei Goralenvolk zakładającej stworzenie w ramach III Rzeszy samodzielnego państwa góralskiego.
Józef Krzeptowski, który zasłynął podczas wojny jako „król tatrzańskich kurierów”, przemycając przez góry mikrofilmy, meldunki, rozkazy oraz pieniądze niezbędne dla działalności polskiego państwa podziemnego.
Józef Oppenheim, zwany „Opcio”, narciarz, ratownik górski i wieloletni kierownik TOPR, który tuż po wojnie zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
To niektórzy bohaterowie fascynującej książki ukazującej nam skomplikowane losy mieszkańców Podhala i Tatr, których wciąż dzieli pamięć o bolesnej przeszłości regionu.

Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie
Numer ISBN

978-83-240-1346-3

Wymiary

140x205

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj