Trwa ładowanie...
d1kygyr
08-12-2021 11:00

Barwy życia

książka
Oceń jako pierwszy:
d1kygyr
Barwy życia
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy to drogą jak kolorowy sen, czy ledwo widoczną ścieżką spowitą białym puchem wiodącą do górskiego schroniska, czy wreszcie drożyną prowadzącą przez bajecznie zielony las – wszystkie okruchy wspomnień z tego tomu prowadzą czytelnika w jedno miejsce: na spotkanie z drugim człowiekiem. To w konfrontacji z nim zadajemy sobie pytanie o przewrotny los, który prowadzi nas przez życie, stawiając na naszej drodze różne postaci. Czy aby na pewno ów los jest ślepy i rządzi nim przypadek?

Niech te autorskie wspomnienia skłonią każdego z nas, czytelników tej książki, do sięgnięcia pamięcią wstecz, spojrzenia w głąb siebie i zastanowienia się, kogo spotkał na swej drodze wartego umieszczenia w księdze swojego życia, jak zrobił to bohater niniejszego tomiku. Bo takie barwne okruchy życia warte są ogarnięcia ich ciepłą myślą i pielęgnowania. Agata Chadzińska, redaktor

Piotr Skałba – profesor, ginekolog położnik i endokrynolog, absolwent krakowskiej uczelni medycznej. Po studiach przeprowadził się na Śląsk.
Przez wiele lat kierował Kliniką Endokrynologii Ginekologicznej w Katowicach. Autor kilku podręczników i wielu publikacji naukowych.
„Uczyłem studentów, lekarzy specjalistów, doktorantów i habilitantów, ale przede wszystkim byłem lekarzem i pracowałem z chorymi kobietami” - pisze. Przez 53 lata, aż do emerytury, związany ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Z żoną Ewą doczekali szmaragdowej rocznicy ślubu i radości z trojga dzieci oraz trojga wnuków. Obecnie oczekują na narodziny wnuczki i pierwszego prawnuka. Autor z zamiłowania jest hodowcą psów rasowych. Swoje życiowe przesłanie zawiera w zdaniu: „Żyć w pokoju, dobrze wypełniać swoje obowiązki rodzinne i zawodowe, pozwolić innym żyć szczęśliwie, zgodnie z ich oczekiwaniami”.

Barwy życia
Numer ISBN

978-83-67043-43-4

Wymiary

140x200

Oprawa

miękka

Liczba stron

124

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kygyr
d1kygyr
d1kygyr
d1kygyr