Trwa ładowanie...
d4fhw1x

Banan na targach sztuki był warty prawie pół mln zł. Ktoś go zabrał i zjadł

Do niecodziennej sytuacji doszło na targach Art Basel w Miami. Banan przyklejony szarą taśmą do ściany był elementem wystawy, a rzeźbiarz David Datuna postanowił go po prostu zjeść. Twierdzi, że nie zniszczył dzieła. Owoc był wyceniany na prawie pół mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten banan był wyceniany na prawie pół miliona zł
Ten banan był wyceniany na prawie pół miliona zł (East News)
d4fhw1x

Banan przyklejony srebrną taśmą do ściany to instalacja włoskiego artysty Maurizio Cattelana zatytułowana "Komik". Dzieło wyceniono na 120 tys. dol. (463 tys. zł). Podczas targów sztuki Art Basel w Miami sprzedano 2 z 3 dostępnych instalacji. Ostatnia... została zjedzona.

ZOBACZ TEŻ: Z tymi co się znają - Jerzy Pobocha

Amerykanin David Datuna całkowicie zaskoczył wszystkich obecnych na targach - odkleił banana od ściany i go zjadł. "Głodny artysta" - tak o sobie powiedział po zdarzeniu. Twierdzi też, że nie zniszczył dzieła. gdyż banan Cattelana jest "ideą".

Właściciel galerii sztuki współczesnej w Paryżu Emmanuel Perrottin broni Datuny. Jest zdania, że banan na ścianie jest symbolem zarówno globalnego handlu i ulotności w konsumpcyjnym świecie, jak i klasycznym rekwizytem komediowym.

d4fhw1x

Maurizio Cattelan dał się poznać polskim fanom współczesnej sztuki i rzeźby przy okazji "La nona Ora" z 1999 r., która przedstawia figurę papieża Jana Pawła II przygniecionego meteorem.

d4fhw1x

Podziel się opinią

Share

d4fhw1x

d4fhw1x