ycipk-2djjie
ycipk-2djjie

Ballada o dobrym dresiarzu - książka

83-7414-062-3_78657_F.jpg Inne
Podziel się

Jak przetrwać w dżungli metropolii? Zagubieni we współczesnej Warszawie bohaterowie opowiadań Marka Kochana, żeby dostosować się do wymagań nowych czasów, gotowi są poświęcić godność, zasady moralne, zdrowy rozsądek.

ycipk-2djjie

Bohater Meduzy, by pozyskać kontrakty dla firmy, sypia z klientkami; młode małżeństwo z Cukiernicy po babci gotowe jest na każdą mistyfikację, by wtopić się w zasiedziałe warszawskie mieszczaństwo; ochroniarz z prowincji otrzymuje lekcję bezwzględnej lojalności wobec pracodawcy; muzyk rezygnuje z artystycznych ambicji i zaczyna komponować dla supermarketów; blokers, który zostaje recenzentem prasowym, płaci wysoką cenę za wyrwanie się ze swojego środowiska.

Marek Kochan ukazuje z jednej strony „ludzi sukcesu” – pracowników nowo powstałych firm, którym udało się skorzystać na przemianie ustrojowej, z drugiej zaś – odrzuconych przez kapitalistyczny system: bezrobotnych, drobnych przestępców, mieszkańców blokowisk.

Wielkie miasto jest w jego opowiadaniach światem nienasyconych ambicji, życiowych rozczarowań, straconych złudzeń i sukcesów, które często kosztują zbyt wiele.

Ballada o dobrym dresiarzu - Szczegóły książki
Numer ISBN

83-7414-062-3

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

234

Autorzy
ycipk-2djjie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2djjie
ycipk-2djjie