Trwa ładowanie...
ddesnb3
ddesnb3

Ballada o dobrym dresiarzu

książka
Oceń jako pierwszy:
Ballada o dobrym dresiarzu
Autorzy
ddesnb3
83-7414-062-3_78657_F.jpg
Inne
83-7414-062-3_78657_F.jpg

Jak przetrwać w dżungli metropolii? Zagubieni we współczesnej Warszawie bohaterowie opowiadań Marka Kochana, żeby dostosować się do wymagań nowych czasów, gotowi są poświęcić godność, zasady moralne, zdrowy rozsądek.

Bohater Meduzy, by pozyskać kontrakty dla firmy, sypia z klientkami; młode małżeństwo z Cukiernicy po babci gotowe jest na każdą mistyfikację, by wtopić się w zasiedziałe warszawskie mieszczaństwo; ochroniarz z prowincji otrzymuje lekcję bezwzględnej lojalności wobec pracodawcy; muzyk rezygnuje z artystycznych ambicji i zaczyna komponować dla supermarketów; blokers, który zostaje recenzentem prasowym, płaci wysoką cenę za wyrwanie się ze swojego środowiska.

Marek Kochan ukazuje z jednej strony „ludzi sukcesu” – pracowników nowo powstałych firm, którym udało się skorzystać na przemianie ustrojowej, z drugiej zaś – odrzuconych przez kapitalistyczny system: bezrobotnych, drobnych przestępców, mieszkańców blokowisk.

Wielkie miasto jest w jego opowiadaniach światem nienasyconych ambicji, życiowych rozczarowań, straconych złudzeń i sukcesów, które często kosztują zbyt wiele.

Ballada o dobrym dresiarzu
Numer ISBN

83-7414-062-3

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

234

ddesnb3

Podziel się opinią

Share
ddesnb3

ddesnb3
ddesnb3
ddesnb3