Trwa ładowanie...
dbv81sj
15-04-2010 00:00

Awantury na tle powszechnego ciążenia

książka
Oceń jako pierwszy:
dbv81sj
Inne
Źródło: Inne

Dzięki licznym anegdotom i pięknie odmalowanym scenom możemy na wybitnego pisarza science-fiction spojrzeć w zupełnie nowy sposób. Stanisław Lem jawi się w tej książce nie tylko jako autor światowych bestsellerów, ale także jako zapalony narciarz, domorosły mechanik i konstruktor elektrycznych silników, niesforny łasuch, chowający za meblami papierki po cukierkach, a przede wszystkim jako ojciec.

Tomasz Lem w Awanturach osiągnął rzecz niezwykłą – unikając patosu stworzył bardzo szczery obraz więzi łączących go z ojcem. Nie brakuje tu wzruszających historii, ale nie są to historie wyidealizowane, Tomasz Lem potrafi na swego ojca spojrzeć także krytycznym okiem i to jest ogromna wartość tej książki. Mimochodem, na marginesie snutych wspomnień, udało mu się przywołać klimat lat 70-tych i 80-tych, lat, które nie były łatwe, ale dla wielu pozostaną w pamięci jako lata cudownego dzieciństwa.

Na kartach książki przewijają się znakomite postaci życia kulturalnego, m.in. Sławomir Mrożek, Jan Józef Szczepański i prof. Jan Błoński. W Awanturach opublikowane po raz pierwszy zostaną także archiwalne limeryki Stanisława Lema oraz nieznane wcześniej wakacyjne zapiski matki autora – Barbary Lem.

Awantury na tle powszechnego ciążenia
Wymiary

145x205

Oprawa

6

Liczba stron

270

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbv81sj
dbv81sj
dbv81sj