Trwa ładowanie...
d1qrk0x
06-08-2012 00:00

Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qrk0x
Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Problem budowy autostrad w Polsce został publicznie podjęty przez obradujący we wrześniu 1937 roku I Polski Kongres Inżynierów we Lwowie. Od tego czasu na drodze do realizacji kolejnych planów i programów rządowych stanęło wiele przeszkód, głównie natury ekonomicznej i politycznej.

Książka prof. Janusza Kalińskiego Autostrady polskie, czyli droga przez mękę przedstawia dzieje budowy autostrad na terenie naszego kraju. W czterech obszernych rozdziałach znajdują się informacje, które z pewnością zainteresują każdego polskiego miłośnika motoryzacji i drogownictwa.
Autor w przystępny sposób opisuje zastosowane problemy, rozwiązania i kolejne etapy powstawania tego typu dróg. Pomocnym dodatkiem są mapy, przestawiające plany i stan prac w poszczególnych latach. Całości dopełnia bogaty materiał ilustracyjny.

Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę
Numer ISBN

978-83-7729-116-0

Wymiary

210x295

Gatunek

Motoryzacja,Historia Polski,Technika i mechanika

Oprawa

6

Liczba stron

92

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qrk0x
d1qrk0x
d1qrk0x
d1qrk0x

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj