Trwa ładowanie...
d2dyrws
07-05-2012 00:00

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa

książka
Oceń jako pierwszy:
d2dyrws
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Malarze mówią? Najpierw milczą. Nie jest łatwo nakłonić ich do zwierzeń.

Zależało mi, aby opowiadali o sobie – o swoich obrazach, swoich obsesjach, swoich sukcesach, ale i o tym, co się nie udało, co nie sprostało ich własnym marzeniom. O dużych pieniądzach, ale i niespełnieniu. Wreszcie o swoich wizjach, intensywnie zmysłowych doznaniach tego czegoś ulotnego, na co właściwie brak słów, co można tylko… namalować.

Rozmowy zamieszczone w albumie powstawały na przestrzeni wielu lat. Niektórzy malarze już odeszli. Ich wypowiedzi stały się niepowtarzalnym dokumentem, pejzażem mentalnym, a także, co może najważniejsze, bezpruderyjną manifestacją artystycznych postaw. Wybór twórców, reprezentujących różne kierunki i pokolenia, jest subiektywny. Obiektywna pozostaje jedynie wartość samych dzieł. Dzieł cieszących się międzynarodowym uznaniem. Współczesne malarstwo polskie jest bez wątpienia kontrowersyjne. I bez wątpienia ciekawe, kreatywne, na światowym poziomie. Żywe!

Zapraszam do podróży, ekscytującej przygody, w której mistrzowie ujawniają kulisy swojej twórczości i zdradzają pilnie zazwyczaj strzeżone tajemnice warsztatu oraz prywatnego życia.

Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa
Numer ISBN

978-83-88848-95-7

Wymiary

170x245

Gatunek

Kultura i sztuka,Historia sztuki

Oprawa

6

Liczba stron

272

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dyrws
d2dyrws
d2dyrws