Trwa ładowanie...
d29yz5n

Artur Rolak

polskieradio.pl
Źródło: polskieradio.pl

Artur Rolak jest dziennikarzem sportowym i komentatorem tenisa ziemnego, który jako jedyny Polak ma swoje miejsce na trybunie prasowej Wimbledonu. Może się pochwalić ponadtrzydziestoletnim stażem. Współpracuje m.in. z portalem tenisklub.pl. Prowadzi również bloga "Polish swój Polish". W swoich wpisach odnosi się do wydarzeń sportowych, ale za główny temat przyjął język, jakim operują koledzy i koleżanki po fachu.

Artur Rolak i Jerzy Janowicz – konflikt

O Arturze Rolaku zrobiło się głośno, kiedy doszło do zatargu pomiędzy nim a tenisistą Jerzym Janowiczem. Konflikt miał swój początek, kiedy na konferencji prasowej po przegranym meczu Pucharu Davisa z Chorwacją sportowiec usłyszał od Rolaka pytanie:

"Oczekiwania wobec reprezentacji nie są zbyt wygórowane, skoro z drużynami takimi jak Australia i Chorwacja przegrywamy wyraźnie, a nie o jedną piłkę? Czy nasze miejsce nie jest po prostu w grupie I, a nie światowej?".

Rozwścieczony Janowicz wygłosił wówczas pamiętną mowę o tym, że Polska to kraj bez perspektyw, a dziennikarze mają tendencję do nadmiernej krytyki sportowców. Podczas następnej konferencji, która odbyła się po wygranej Janowicza w pierwszej rundzie Wimbledonu 2017, zwycięzca zażądał, by Rolak opuścił salę, ponieważ nie będzie prowadził rozmów z kimś, kto ciągle go atakuje.

Kiedy spotkał się z odmową, sam wyszedł. Po rundzie drugiej medalista zagroził, że nie pojawi się na konferencji, jeśli będzie na niej Artur Rolak. Dziennikarz bronił się, twierdząc że rola mediów polega właśnie na ocenie osób publicznych, a w Polsce nie jest ona wcale bardziej ostra niż w innych krajach. Sprawę bada Association of Tennis Professionals (ATP).

Artur Rolak – książka o Agnieszce Radwańskiej

Artur Rolak w 2017 roku wydał biografię sportową Agnieszki Radwańskiej "Jestem Isia" w formie autoryzowanego wywiadu-rzeki. To książka pełna anegdot i mało znanych historii związanych z kulisami prestiżowych turniejów, a autor prowadzi rozmowę z właściwą sobie swobodą. Finalistka Wimbledonu i mistrzyni świata w tenisie kobiecym opowiada nie tylko o sportowych triumfach i porażkach, lecz także o życiu prywatnym. Prezentuje meandry swojej osobowości, mówi o pozasportowych zainteresowaniach i talentach. Dotyka też tematów trudnych i kontrowersyjnych – odnosi się do skandali, z którymi jest kojarzona. Książka Artura Rolaka oprócz tego, że stawia czytelnika w pozycji słuchacza kuluarowej rozmowy, umożliwia zajrzenie do prywatnego albumu ze zdjęciami Isi.

d29yz5n

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29yz5n
d29yz5n
d29yz5n