Trwa ładowanie...
d2x7b3f

Artur Domosławski: z całą pewnością sprawiłem bliskim Ryszarda Kapuścińskiego przykrość. Wiem o tym [WIDEO]

- Miałem procesy z wdową po Ryszardzie Kapuścińskim i jego córką, i oba te procesy wygrałem. Kropka. Teraz książka ukazuje się w integralnym wydaniu, tak jak wyszła siedem lat temu, chociaż po drodze wydawca zawarł ugodę z powódkami, że przyszłe wydania nie będą zawierały czterech spornych rozdziałów. Ja się na to nie zgodziłem – tłumaczył Domosławski w programie #dzieńdobryWP. Jego głośna biografia „Kapuściński non-fiction” ukaże się wkrótce w rozszerzonej, nieocenzurowanej wersji u innego wydawcy. 

Share
d2x7b3f

*- Miałem procesy z wdową po Ryszardzie Kapuścińskim i jego córką, i oba te procesy wygrałem. Kropka. Teraz książka ukazuje się w integralnym wydaniu, tak jak wyszła siedem lat temu, chociaż po drodze wydawca zawarł ugodę z powódkami, że przyszłe wydania nie będą zawierały czterech spornych rozdziałów. Ja się na to nie zgodziłem – tłumaczył Artur Domosławski w programie #dzieńdobryWP. Jego głośna biografia „Kapuściński non-fiction” ukaże się wkrótce w rozszerzonej, nieocenzurowanej wersji u innego wydawcy. *

**Domosławski zapowiedział, że siedem lat po głośnej premierze „Kapuściński non-fiction” doczeka się nowego wydania, z którego nie wypadł żaden fragment. Autor przypomniał, że w ostatnich latach sądy różnych instancji miały odmienne zdania odnośnie spornych fragmentów książki, w której Domosławski koncentrował się na opisywaniu bardzo osobistych wątków z życia Kapuścińskiego i jego najbliższych.

- Biografia jest gatunkiem, który obejmuje wszystkie sfery życia. Niektóre osoby uważają, że napisałem te sporne fragmenty w sposób niedelikatny, ale ja się z tym nie zgadzam. Myślę, że na podstawie tych wszystkich informacji, które posiadałem, można to było wszystko napisać zupełnie inaczej – twierdzi Domosławki.

d2x7b3f

Pierwsze wydanie „Kapuściński non-fiction” było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami. Książka przyniosła Arturowi Domosławskiemu wielką popularność i tytuł Dziennikarza Roku, ale stała się też powodem oskarżeń i procesów. Po siedmiu latach i pozytywnych werdyktach sądów najgłośniejsza biografia ostatnich lat wraca do księgarń w pełnej, nieocenzurowanej postaci.

Ponadto nowa edycja wzbogacona jest o obszerne posłowie Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów – polskich i zagranicznych. Dodatkowe materiały przypominają kulisy powstania książki i temperaturę toczącego się wokół niej sporu.

d2x7b3f

Podziel się opinią

Share
d2x7b3f
d2x7b3f