Artur Chmielewski: im mniejsza grupka Polaków, tym więcej poglądów sprzecznych ze sobą
- Nie podzielam zdania, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy się jednoczyć – mówił w programie #dzieńdobryWP Artur Chmielewski, autor książki „Achromatopsja”. - Staram się patrzeć obiektywnie na nasze społeczeństwo i wydaje mi się, że „Achromatopsja” jest pełna odniesień do bieżącej sytuacji.
- Nie podzielam zdania, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy się jednoczyć – mówił w programie #dzieńdobryWP Artur Chmielewski, autor książki „Achromatopsja” . - Staram się patrzeć obiektywnie na nasze społeczeństwo i wydaje mi się, że „Achromatopsja” jest pełna odniesień do bieżącej sytuacji.
Autor podkreślił, że wbrew pozorom „Achromatopsja” nie jest prostym odniesieniem do aktualnych wydarzeń, gdyż książka była gotowa już dwa lata temu. - Nie do końca wiem, jakie jest clou tej książki. Chciałbym, żeby każdy sam to odczytał – mówił Chmielewski.
"Achromatopsja" to długo wyczekiwana powieść o Warszawie A.D. 2033, będąca częścią uniwersum wykreowanego przez Dmitrija Głuchowskiego . Skłócone stacje metra wysyłają wspólną ekspedycję, która ma przynieść ocalenie wymierającej powoli społeczności. Nadzieja na ratunek jest całkiem realna i budzi powszechny entuzjazm. Jednak rzeczywistość czasami odstaje od wyobrażeń, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.