Trwa ładowanie...
d19xurs

Artur Barciś

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Artur Barciś to polski aktor i reżyser teatralny, znany z telewizji, filmów oraz dubbingu; od lat jest aktywny w świecie artystycznym, współpracuje z wieloma polskimi twórcami, a także skupia się na własnej twórczości, między innymi reżyserując.

Artur Barciś – informacje ogólne

Artur Barciś urodził się w Kokawie niedaleko Częstochowy w 1956 roku, kształcił się w Łodzi w Państwowej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, zawodowo działa od 1978 roku. Jako aktor teatralny występował na deskach Teatru Na Targówku, Teatru Narodowego oraz Teatru Ateneum, brał też udział w inscenizacjach Teatru Telewizji. Artur Barciś wyreżyserował takie spektakle jak "Trzy razy Piaf", "Kofta", "Taka noc nie powtórzy się nigdy", "Szaleć nienagannie" i "Kochać".

Artur Barciś grał w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, pojawił się u Agnieszki Holland i Krzysztofa Zanussiego. Dużą rozpoznawalność zdobył dzięki serialowi Miodowe lata.

Artur Barciś – nagrody

Wśród nagród zdobytych przez Artura Barcisia znajdują się m.in. pierwsze miejsce podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 1980 roku, główna nagroda dla najlepszego aktora za film "Kontroler" przyznana na festiwalu Down Under 2003 w Australii, za tę samą rolę został też nagrodzony na wrocławskim festiwalu OFFensiva w 2004 roku.

Artur Barciś na papierze

Artur Barciś pisywał felietony dla magazynu "Newsweek", a w 2011 roku światło dzienne ujrzała książka "Rozmowy bez retuszu", która jest zapisem autobiograficznego wywiadu z aktorem, przeplatanego anegdotami i opowieściami z jego życia. Rozmowę prowadzi Marzanna Graff, pisarka i aktorka związana z teatrem.

Artur Barciś
Data urodzenia

12.08.1956

Miejsce urodzenia

Kokawa

Bibliografia
d19xurs

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19xurs
d19xurs
d19xurs