Trwa ładowanie...
d1nznti

Artur Andrus

Dziennikarz radiowy, satyryk, konferansjer. Urodził się i wychował w Bieszczadach (Solina, Sanok), studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku lat dziewięćdziesiątych współpracuje z różnymi rozgłośniami radiowymi – najpierw z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów, później z Programami: IV, III i I Polskiego Radia. W radiowej „Trójce” od 1994 roku przygotowuje i prowadzi „Powtórkę z rozrywki” oraz autorskie audycje: "Teraz śmieszniej” i „Magazyn Uzupełnień Rozrywkowych MUR”. Konferansjer festiwali i koncertów kabaretowych, m.in: Przeglądu Kabaretów „PAKA”, Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry, Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka”.

Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe wieczory kabaretowe w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, a od 1999 wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim – Kabaretową Scenę w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia” (TVP nadała kilkadziesiąt programów „Przechowalni”, ukazały się dwie płyty CD z fragmentami koncertów). Jest autorem tekstów piosenek, wierszy satyrycznych i felietonów (drukowanych m.in. w „Przekroju” i „Życiu Warszawy”). W roku 2004 został nominowany do tytułu „Mistrza Mowy Polskiej” i nagrodzony na „V Festiwalu Dobrego Humoru” główną nagrodą w kategorii „Najdowcipniejsza audycja radiowa”.

d1nznti

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nznti
d1nznti
d1nznti
d1nznti

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj