Trwa ładowanie...
d19t3t5

Antonina Turnau

East News
Źródło: East News

Twórczość Antoniny Turnau to głównie opowiadania kryminalne z dreszczykiem.

Antonina Turnau – biografia

Antonina Turnau przyszła na świat w muzykalnej rodzinie wokalisty i flecistki, a przy wychowaniu jedynaczki pomagały kochające babcie. Od dziecka Antonina Turnau obracała się w artystycznym światku Krakowa. Brała udział w przeglądach teatrów amatorskich, pracowała w rozgłośni radiowej, uczyła się w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, a studiowała polonistykę na UJ. Antonina Turnau zajmuje się recenzowaniem książek, przeprowadzaniem wywiadów z literatami, była również gospodynią programu kulturalnego w telewizji. Najbardziej znane książki Antoniny Turnau to ”Opowiadania szkolne”, ”Opowiadania kryminalne” oraz ”Prowincjonalne zagadki kryminalne” (współautorstwa Michała Rusinka).

Antonina Turnau prowadzi obecnie firmę winiarską męża, Kondrat Wina Wybrane, która łączy sklep oraz bar. Zajmuje się przede wszystkim współpracą z dostawcami trunków, dopracowywaniem menu oraz oprawą muzyczną lokalu.

Antonina Turnau – Marek Kondrat to miłość jej życia

Antonina Turnau była związana z człowiekiem roku miesięcznika ”Glamour”, milionerem Arkadiuszem Likusem, którego rodzinny majątek wyceniany jest przez ekspertów z branży na 640 mln zł. Ojciec Antoniny, krakowski bard Grzegorz Turnau, przyjaźnił się od lat z Markiem Kondratem i był częstym gościem w jego domu. Po zerwaniu z Likusem związek Antoniny Turnau i znanego aktora nabrał rumieńców. Publiczne pokazywanie się 23-latki z o 37 lat starszym Markiem Kondratem było szeroko komentowane w mediach. Antonina Turnau i Marek Kondrat wzięli ślub po 2 latach związku we wrześniu 2015 roku. Ponoć zainwestowali w willę we Francji.

Antonina Turnau
Data urodzenia

20.05.1988

Miejsce urodzenia

Kraków

Bibliografia
d19t3t5

Podziel się opinią

8
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19t3t5
d19t3t5
d19t3t5