Trwa ładowanie...
d32w4ba
d32w4ba

Anna Maria Nowakowska

Anna Maria Nowakowska jako terapeutka od lat pracuje z ofiarami przemocy Facebook.com

Anna Maria Nowakowska publikowała chociażby w ”Zwierciadle”, ”Polityce”, ”Wysokich Obcasach”, ”Tygodniku Ciechanowskim”, ”Niebieskiej Linii” czy ”Caritasie”.

Anna Maria Nowakowska – życiorys

Anna Maria Nowakowska od lat pracuje z ofiarami przemocy. Pomaga kobietom jako terapeutka, mieszka we wsi na Kurpiach, a kilka lat spędziła w Wielkiej Brytanii. Pracowała w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (część Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), prowadziła szkolenia dla przedstawicieli służb mundurowych i socjalnych na podstawie tworzonych przez siebie programów, terapię indywidualną oraz grupową. Anna Maria Nowakowska współpracowała również z licznymi czasopismami związanymi ze środowiskiem terapeutów, tytułami kobiecymi oraz periodykami psychologicznymi, była jedną z założycielek Pracowni Psychospołecznej Zwierciadło, konsultantką do spraw przemocy w rodzinie, a na emigracji pisała bloga z zakresu swoich zawodowych doświadczeń.

Anna Maria Nowakowska – książki i nagrody

Anna Maria Nowakowska pisze reportaże, fotoreportaże z podróży, miniporadniki, powieści, felietony, opowieści, tworzy również bloga. Od 1997 roku możemy zapoznać się z jej twórczością książkową, dostępną na rynku literackim w Polsce m.in. dzięki nakładowi takich oficyn, jak Wydawnictwo W.A.B. w Warszawie. Debiutancką pozycją Anny Marii Nowakowskiej był poradnik dla uzależnionych kobiet chcących udać się na terapię. Jedną z kolejnych była książka o molestowaniu seksualnym dziewczynek. Anna Maria Nowakowska specjalizuje się w tematyce szeroko pojętej przemocy, uzależnień oraz wypalenia zawodowego.

Anna Maria Nowakowska ma na koncie nominację do Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA.

Anna Maria Nowakowska
Data urodzenia

01.05.1960

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia

Podziel się opinią

3
Share
d32w4ba
d32w4ba
d32w4ba
d32w4ba