Trwa ładowanie...
d238cy7

Anna Karpińska

Anna Karpińska była już pracownikiem akademickim, wydawcą, szkoleniowcem, prowadziła firmę consultingową, wdrażała systemy jakości. Mieszka w Toruniu, na weekendy emigruje na wieś, a akumulatory ładuje w podróży.

Anna Karpińska – życiorys

Anna Karpińska przyszła na świat w 1959 roku. Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez dekadę pracowała na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie dodatkowo promowała uczelnię. Kilka lat spędziła na urlopie, po którym rozpoczęła zatrudnienie jako dziennikarką ”Gazety Wyborczej” w Bydgoszczy. Obecnie Anna Karpińska ma swoją firmę doradczą i wydaje testy dla uczniów.

Prywatnie Anna Karpińska doczekała się z mężem trójki dorosłych już dzieci i wnuka. Autorka uwielbia podróże, a najbardziej urzekło ja południe naszego kontynentu. Wprost ubóstwia kraje bałkańskie i południe Europy, ale nie odmawia sobie również przyjemności popływania po Mazurach.

Anna Karpińska – książki

Anna Karpińska pisze swoje książki w kuchni przy rodzinnym stole, a dzięki bogatej przeszłości i licznych doświadczeniom życiowym nadaje głębi swoim bohaterom. Jej powieści obyczajowe i romantyczne ukazują się na rynku literackim w Polsce przede wszystkim dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka. Autorka tworzy głównie z myślą o kobietach, które chętnie sięgają po jej pozycje, a tło osadza w odwiedzonych przez siebie krajach, m.in. w Chorwacji czy Hiszpanii. Od momentu debiutu Anny Karpińskiej w 2012 roku publikowane są jej dwie książki rocznie. Oprócz powieść i artykułów możemy zapoznać się także z jej wywiadem-rzeką z profesor Wilhelminą Iwanowską.

d238cy7

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238cy7
d238cy7
d238cy7