Trwa ładowanie...
d24uo1j

Anna Dziewit-Meller

WP
Źródło: WP, fot: Krzysztof Dubiel

Anna Dziewit-Meller to polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, a także reporterka oraz pisarka. Interesuje się historią i kulturą Gruzji, której poświęciła kilka ze swoich książek.

Anna Dziewit-Meller – życiorys

Anna Dziewit-Meller pochodzi ze Śląska. Przyszła na świat w 1981 roku w tradycyjnej śląskiej rodzinie. W 2007 w malowniczej Gruzji wyszła za dziennikarza telewizyjnego, Marcina Mellera. Pięć lat później urodził się ich syn, Gustaw.

Anna Dziewit-Meller rzadko pojawia się w mediach, choć od jakiegoś czasu w „Dzień Dobry TVN” poleca warte przeczytania książki. Poza tym jest dziennikarką radiową i reporterką.

Pasją pisarki oprócz kultury gruzińskiej jest również muzyka. Jest liderką i wokalistką żeńskiej grupy rockowej Andy, która w 2010 roku brała udział w konkursie SuperJedynki podczas Festiwalu w Opolu.

Anna Dziwit-Meller – książki

Anna Dziewit-Meller jest autorką książek o różnej tematyce. Jej debiut na rynku wydawniczym to powieść „Disko” z 2012 roku, która opowiada o pedofilu prowadzącym kursy tańca dla dzieci.

W jej dorobku pisarskim znajdą się również wywiady. W duecie z Agnieszką Drotkiewicz napisała bowiem dwa zbiory wywiadów: „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, a także „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Poza tym jest współautorką książki „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”, którą napisała z mężem, Marcinem Mellerem.

Jako jedna z 18 autorek Anna Dziewit-Meller stworzyła zbiór opowiadać „Dziewczyńskie bajki na dobranoc”. Książka opiera się na konwencji tradycyjnych bajek znanych z dzieciństwa w nowym, dorosłym wydaniu.

d24uo1j

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uo1j
d24uo1j
d24uo1j