Trwa ładowanie...
dypnn9e

Anna Dymna

East News
Źródło: East News

Anna Dymna jest postacią spójną, świadomą swojej wartości i pogodzoną z upływającym czasem. W książce Anna Dymna brzmi autentycznie i świeżo, nie stara się niczego udowadniać.

Anna Dymna – książka ”Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka”

Wojciechowi Szczawińskiemu udało się skłonić jedną z najlepszych polskich aktorek, Annę Dymną, do szczerego wywiadu. Gwiazda niechętnie ich udziela, gdyż w ciągu dekad sławy zdążyły już ją porządnie zmęczyć. ”Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka” ukazało się na rynku nakładem Wydawnictwa ”Znak”. To bezpośredni efekt trwających prawie rok, regularnych spotkań z Anną Dymną, wiernie je oddający. Aktorka opowiada o blaskach i cieniach swojego zawodu oraz związanej z nim sławy, autorytetach, trudnych tematach, śmierci, przyjaźni, miłości. Anna Dymna nie zabiega o uznanie, stanowiąc przeciwieństwo dzisiejszych przedstawicieli szołbiznesu w rożnym wieku.

Ana Dymna – być dobrym człowiekiem

Anna Dymna nie musi udowadniać czytelnikom książki ”Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka”, że jest dobrym człowiekiem i osobą empatyczną. Szczera rozmowa ze Szczawińskim ukazuje aktorkę jako mądrą, silną, doświadczoną przez los kobietę, która dużo w życiu przeszła. Nie przeszkadza to jednak Annie Dymnej w żaden sposób aktywnie pomagać potrzebującym i angażować się w ich życie. Twardo i bezkompromisowo walczy o ich lepszy poziom życia, prowadzi fundację, przytula podopiecznych, z którymi spędza sporo czasu. Anna Dymna pozostaje delikatna i kobieca, a jednocześnie asertywnie unika przejawów nienawiści w stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie, które nie potrafią bronić swoich interesów i często są zwyczajnie niesprawiedliwie oceniane i zostają pokrzywdzone.

Anna Dymna
Data urodzenia

20.07.1951

Miejsce urodzenia

Legnica, Polska

Bibliografia
dypnn9e

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dypnn9e
dypnn9e
dypnn9e