Trwa ładowanie...
d3qjkdb

Anita Shreve

Amerykańska pisarka. Pracowała jako nauczycielka, dziennikarka, wykładała także na kursach kreatywnego pisania. Jest autorką trzynastu bestsellerowych powieści, m.in. Ostatni raz, Trudna miłość, Żona pilota, która znalazła się na liście Oprah’s Book Selection oraz Ciężar wody, nominowanej do prestiżowej Orange Prize. Na podstawie jednej z jej książek powstał film Ruch oporu (2003).

Swoją karierę pisarską rozpoczęła, pracując jeszcze jako nauczycielka w szkole średniej. I chociaż jedno z jej opowiadań zostało uhonorowane The O. Henry Award w 1975 roku, wiedziała, że nie może żyć tylko z pisania. Postanowiła więc zostać dziennikarką. Spędziła trzy lata w Kenii, pisząc artykuły dla takich magazynów jak Quest, US czy Newsweek.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych pracowała nadal jako dziennikarka. W 1989 roku opublikowała dwa artykuły z tego okresu w książce Women Together, Women Alone: The Legacy of the Consciousness-Raising Movement. W tym samym czasie rozpoczęła pisanie swej pierwszej książki zatytułowanej Eden Close. W roku jej wydania (1989) porzuciła dziennikarstwo, w pełni poświęcając się tworzeniu kolejnych powieści.

Obecnie mieszka w Longmeadow (Massachusetts).

d3qjkdb

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qjkdb
d3qjkdb
d3qjkdb