Trwa ładowanie...
d1ef7ju
5 lutego 2020, 01:08

Anglicy. Przewodnik podglądacza

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ef7ju
Anglicy. Przewodnik podglądacza
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mapa życia codziennego Brytyjczyków

Podświetlona kopia rzeźby Dawida Michała Anioła, perfekcyjny trawnik w pasy, pawilon do jogi tantrycznej i siedemdziesięcioparolatek w stroju Adama – to tylko niektóre elementy ogrodu angielskiego według Matta Rudda. Autor zabiera nas w podróż po życiu codziennym mieszkańców swojego kraju. Zaczyna od kanapy, niezbędnej w domu każdego prawdziwego Anglika. Po drodze odwiedza między innymi kuchnię z wieloma nieużywanymi gadżetami. Wsiada też do pociągu podmiejskiego pełnego ludzi o ponurych twarzach, którzy wciąż powtarzają, że wszystko jest okej.

W prześmiewczy i pełen sarkazmu sposób autor rysuje portret uzależnionego od curry społeczeństwa, w którym „wapniacy” uwielbiają grać w bingo, a cała reszta kultywuje weekendowe picie do oporu. Chociaż Rudd nie szczędzi złośliwości swoim rodakom i wyciąga na światło dzienne ich słabostki, to jednak Anglików wciąż da się lubić. Są przecież mad but brilliant – szurnięci, ale genialni.

„Jest to z góry skazana na niepowodzenie próba zrozumienia Anglików. Sarkastyczny opis ich zachowań, przyzwyczajeń i tęsknot utwierdza nas w przekonaniu, że to naród wybrany, tylko nie wiadomo do czego. Po przeczytaniu tej książki nie dziwią zaskakujące wybory podejmowane przez dumnych synów i córki Albionu, dotyczące zarówno ich polityki, kuchni, sypialni, jak i sposobu ubierania. To najlepsza lekcja angielskiego”.

Rafał Bryndal, dziennikarz i satyryk

„Ta książka to świetna okazja, by Anglicy mogli się z siebie pośmiać. I pokazać wszystkim, jak bardzo są szurnięci i genialni”.

Jeremy Clarkson, prezenter Top Gear

"Jeśli zaśmiewaliście się kiedyś ze słynnego „Merde” Stephena Clarke, Anglika w Paryżu, „Przewodnik podglądacza” was zachwyci. Tym razem bowiem Brytyjczyk wziął pod lupę…swoich ziomali. Jest sarkastycznie i ironicznie, z humorem rodem z Monty Pythona, trochę czarnym i zdecydowanie autoironicznym."

Niesamapraca.blog.pl

"A czy czegoś nowego dowiedziałam się o Anglikach? Bardzo dużo rzeczy na temat ich stylu pracy, odżywiania, podejścia do związków. I wiecie co? Ta książka może wyleczyć z kompleksów tych, którzy żałują, że nie urodzili się w innym kraju. Bo okazuje się, że to, co zagraniczne, niekoniecznie musi być lepsze. A życie w Wielkiej Brytanii jest całkiem zwyczajne, ma swoje blaski i cienie, tak jak i życie w Polsce."

Wokół Faktu

„Pełna ciepła i humoru pieśń ku czci Anglii i Anglików”.

Sunday Times

„Uprzedzam – będziecie się głośno śmiać”.

Sun

„Obcokrajowcy, niech Bóg ma ich w opiece, nie potrafią tak pisać”.

Country Life

„Przezabawnie ponura książka”.

Daily Mail

Matt Rudd jest dziennikarzem i redaktorem czasopisma Sunday Times, znanym z humorystycznych i niekonwencjonalnych tekstów. Dla dobrego materiału bez wahania podejmuje największe wyzwania – paradował publicznie w kilcie, stoczył pojedynek z meksykańskimi zapaśnikami i szpiegował własną żonę przy użyciu najnowszej technologii GPS. Razem z rodziną mieszka w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii.

Anglicy. Przewodnik podglądacza
Numer ISBN

978-83-233-4273-1

Wymiary

140x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

256

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj