Trwa ładowanie...
d2wbwjt
d2wbwjt

Angela Merkel. Pani kanclerz

książka
Oceń jako pierwszy:
Angela Merkel. Pani kanclerz
Tytuł oryginalny

Angela Merkel

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-63622-35-0i.jpg
"__wlasne

"Przeżyłam trzydzieści pięć lat w dyktaturze, która w płynny sposób przeniknęła do naszej współczesności. Jestem bardzo sceptyczna, gdy inni mówią, że to już nigdy nie może się zdarzyć"

Przetłumaczona na język polski, głośna biografia Angeli Merkel, wydana kilka miesięcy temu w Niemczech, w której autor ujawnił polskie korzenie pani kanclerz. Autor stara się odpowiedzieć na pytania: Kim naprawdę jest najpotężniejsza obecnie Europejka, która - jak sama twierdzi - ceni wolność i ciszę? Jak dziewczyna z położonego w dawnym NRD Templin dotarła na szczyty władzy? Stefan Kornelius dokonuje w swojej książce rzetelnej analizy polityki wewnętrznej i międzynarodowej prowadzonej przez Merkel: Moja książka wypełnia biograficzną lukę. Opowiada historię Angeli Merkel, pokazuje jej spojrzenie na świat oraz rolę, jaką odgrywa w Europie. Moim zdaniem kiedyś przez historyków będzie oceniana jej umiejętność bycia kanclerzem.

Angela Merkel przebyła niezwykłą drogę, zanim osiągnęła dzisiejszą pozycję. Dorastając w mieście, gdzie stacjonowały wojska ZSRR, od młodości była zafascynowana Kalifornią i przekonana o potędze sprawiedliwości i sile argumentów. Zawsze świetna uczennica i studentka, wielbicielka Dostojewskiego i Tołstoja, fizyk z wykształcenia. Nie znosi krzykaczy, a ze wszystkich krajów Europy najbardziej obca jest jej Francja. Przebiła się do elity mężów stanu zaledwie w dwa dziesięciolecia. W młodości podróżowała autostopem po Gruzji, gdzie na własne oczy mogła obserwować izolację i rozpad socjalizmu.

Dziś podejmowana jest z honorami w Białym Domu. Stany Zjednoczone trapione objawami własnej słabości, na drugim biegunie Rosja pod wodzą Władimira Putina, lojalność wobec Izraela, nieustanne zmagania z rozlicznymi konfliktami w różnych miejscach - świat Angeli Merkel jest jasno określony. Czy to właśnie od niej zależy przyszłość Europy?

Angela Merkel. Pani kanclerz
Numer ISBN

978-83-63622-35-0

Wymiary

150x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Polityka

Oprawa

6

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Share
d2wbwjt
d2wbwjt
d2wbwjt
d2wbwjt