Trwa ładowanie...
dmkpeqs

Andreas

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Andreas to znany nie tylko fanom gatunku klasyk sztuki obrazkowej. Długo wypracowywany własny styl pozwolił udoskonalić jego artystyczny warsztat.

Andreas - biografia

Andreas Martens tworzy pod pseudonimem Andreas. Urodził się w Niemczech, mieszka we Francji i pisze po francusku. Jest rysownikiem i scenarzystą komiksów, zasłynął jako twórca komiksu frankofońskiego i dziełami symbolicznymi, posiadającymi niespotykaną głębię. Na jednym z francuskich festiwali branżowych został uhonorowany nagrodą, która obejmowała m.in. zaszczytną możliwość narysowania plakatu na kolejną imprezę.

Andreas – wykształcenie

Andreas Martens studiował w Dusseldorffie w Akademii Sztuk Pięknych, kolejno w Brukseli w Akademii Św. Łukasza (rysunek) i w Akademii Saint Gilles, która wreszcie mu się spodobała. Nawiązał tutaj współpracę z Eddiem Paape i tak powstała postać Udolfo. Andreas Martens zadebiutował w kilku magazynach, takich jak ”Le Journal de Tintin” (1978) czy ”Heavy Metal”.

Andreas – serie i albumy

Andreas Martens jest najbardziej znany z serii ”Rork”, ”Koziorożec”, ”Arq” oraz ”Cromwell Stone”. Spośród albumów Andreasa warto wymienić ”Azteques”, ”Le Triangle rouge”, ”Styx”, ”Raffington Event”. Polskie wydania miały ”Cyrrus-Mil” (nakładem Egmont Polska Wydawnictwo Sp. z o.o.), ”Coutoo” oraz ”Jaskinia wspomnień”.

Andreas
Data urodzenia

03.01.1951

Miejsce urodzenia

Weißenfels, Niemcy

Bibliografia
dmkpeqs

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmkpeqs
dmkpeqs
dmkpeqs