Trwa ładowanie...
d2ghv2b
15-04-2010 00:00

Anatomia linczu. Sprawa Ojca Konrada Hejmo

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ghv2b
Anatomia linczu. Sprawa Ojca Konrada Hejmo
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zakonnik, od wielu lat pracujący w Rzymie, znany setkom tysięcy polskich pielgrzymów, jak się wydaje bardzo słabo zorientowany w rozgrywkach wokół teczek dawnej SB... Nie znał dokumentów, na podstawie których historycy IPN sporządzili Raport w jego sprawie. Nie miał możliwości ich poznać i odnieść się do nich. Również dla niego książka ta będzie zaskoczeniem. Po raz pierwszy będzie mógł przeczytać dokumenty wytworzone na jego temat przez oficerów Departamentu I i IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL.

Proponujemy czytelnikowi rzetelne i bezstronne opracowanie, którego trzon stanowią dokumenty znajdujące się w zasobach archiwalnych IPN. Pragniemy, by każdy, kto sięgnie po tę książkę, mógł zapoznać się zarówno z metodami pracy tajnej policji, jak i odpowiedzieć w swoim sumieniu na zasadnicze w tym kontekście pytanie: czy ojciec Hejmo był rzeczywiście świadomym, tajnym współpracownikiem SB, czy donosił na Ojca Świętego, czy był współczesnym Judaszem?

Anatomia linczu. Sprawa Ojca Konrada Hejmo
Numer ISBN

83-87689-90-4

Wymiary

165x240

Gatunek

Polityka,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

408

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj