Trwa ładowanie...
d20l8es

Amerykańska sielanka

książka
Oceń jako pierwszy:
d20l8es
Amerykańska sielanka
Tytuł oryginalny

American Pastoral

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Gdy dwudziesty wiek zmierzał ku niejednoznacznemu końcowi, Philip Roth podarował nam książkę wielką. Elegię na cześć wszystkich obietnic naszego stulecia: obietnic dobrobytu, porządku społecznego i błogosławieństwa domowego zacisza.

Bohaterem „Amerykańskiej sielanki” jest Szwed Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey, dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.

Oto ukochana córka Szweda, Merry, wyrosła z kochającej, bystrej dziewczynki na zamkniętą, fanatyczną nastolatkę zdolną do niebywale brutalnego aktu politycznego terroryzmu. Z dnia na dzień Szwed zostaje wyrwany z wytęsknionej amerykańskiej sielanki i rzucony w odmęty szaleństwa. Przykuwająca, napędzana żalem, wściekłością i głębokim zrozumieniem dla opisywanych postaci, powieść ta jest arcydziełem Rotha.

Amerykańska sielanka
Numer ISBN

83-07-02808-6

Wymiary

100x150

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

643

Inne wydania

Kraków - 2015-02-23

d20l8es

Podziel się opinią

Share
d20l8es
d20l8es
d20l8es
d20l8es