Trwa ładowanie...
dkpqz7c

Alphaville. Witaj w mieście heroiny

książka
dkpqz7c
Oceń jako pierwszy:
Alphaville. Witaj w mieście heroiny
Tytuł oryginalny

Alphaville: 1988, Crime, Punishment and the Battle for New York City's Lower East Side

Rok wydania
Autorzy
0007451C_original_2CC2E767BD6AF0E2.jpg
Inne

Książka to bardzo udany rezultat współpracy eks-policjanta z Brooklynu i znanego felietonisty. Wkład tego pierwszego – Michaela Codelli – to wspomnienia z pełnego przygód życia. Syn policjanta i wnuk szeregowego członka sycylijskiej mafii, wychował się w dzielnicy, w której miał później pracować, i poznał aż za dobrze jej ciemne sekrety. Ta wiedza ogromnie mu się przydała, kiedy został stróżem prawa, i pozwoliła działać tak skutecznie, że wśród przestępców zasłużył sobie na przydomek „Rambo". Historia jego zmagań z handlarzami narkotyków naprawdę wciąga, a jego głos brzmi przekonująco i autentycznie.

Bruce Bennett z kolei skrupulatnie odmalowuje obraz codziennego życia dzielnicy, nie szczędząc drobnych detali, dzięki którym historie te tchną realizmem. Ponadto wzbogaca wspomnienia swego współautora o fascynujące tło historyczne; dzięki niemu poznajemy wielokulturowy Brooklyn, którego oblicze kształtowały kolejne fale imigrantów, i historię jego przestępczego półświatka, zdominowanego przez mafię, która zbijała fortuny na prohibicji.

Książka ma też bardzo dynamiczną, przemyślaną strukturę, w której opowieści o pracy policjanta przeplatają się z migawkami z dalszej przeszłości, a wszystko spina w jedną całość motyw poszukiwań nieuchwytnego bossa narkotykowego, zwanego „Niebieskookim Daveyem".

dkpqz7c
Alphaville. Witaj w mieście heroiny
Numer ISBN

978-83-7758-785-0

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

3

Liczba stron

400

Podziel się opinią

Share
dkpqz7c
dkpqz7c
dkpqz7c
dkpqz7c