Trwa ładowanie...
d2rgwdz
25-04-2012 00:00

Alkohol i jego tajemnice. Co musisz wiedzieć, zanim dorośniesz

książka
Oceń jako pierwszy:
d2rgwdz
Alkohol i jego tajemnice. Co musisz wiedzieć, zanim dorośniesz
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

O alkoholu dużo się mówi i pisze, ale w rodzinach dotkniętych tym problemem jest to temat tabu. Dzieci żyją w nieprawdziwym świecie, w którym o sprawach najważniejszych mówić nie wolno.
Niniejsza książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia – swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.

Młodsi czytelnicy powinni omawiać poszczególne zagadnienia z terapeutą, pedagogiem szkolnym lub z kimś z rodziny. Starsi mogą czytać książkę samodzielnie, choć rozmowa z dorosłym pomogłaby im lepiej zrozumieć ten trudny temat.

W rozdziale „Do Rodziców, Wychowawców i Terapeutów” autorka wyjaśnia, jak pracować z książką. Nauczyciele mogą skorzystać z gotowych ćwiczeń ilustrujących poszczególne zagadnienia. Dzięki temu lekcje będą zarazem interesujące i pouczające.

Alkohol i jego tajemnice. Co musisz wiedzieć, zanim dorośniesz
Numer ISBN

978-83-60577-51-6

Wymiary

160x235

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe,Medycyna, zdrowie, diety

Oprawa

1

Liczba stron

104

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rgwdz
d2rgwdz
d2rgwdz