Trwa ładowanie...
d3jybj0

Agnieszka Kowalska

Agnieszka Kowalska była żoną aktora, Macieja Kozłowskiego.

Agnieszka Kowalska – życiorys

Agnieszka Kowalska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest malarką, a prace portrecistki możemy znaleźć przede wszystkim w prywatnych kolekcjach w różnych krajach. Mówi o sobie, że ma naturę artysty samotnika.

Agnieszka Kowalska jest również autorką książek. W 2011 roku ukazała się ”Przez kultury i cywilizacje. Pamięci Profesora Andrzeja Flisa”, napisana wraz z Elżbietą Tabakowską, Agatą Świerzowską i Andrzejem Mrozkiem. 2 lata później wydała głośną pozycję ”Czas na mnie. Opowieść o Maćku Kozłowskim”, wspomnienia o zmarłym mężu Agnieszki Kowalskiej.

Agnieszka Kowalska i Maciej Kozłowski

Agnieszka Kowalska była żoną Macieja Kozłowskiego od końca grudnia 2008 roku. Aktor miał wirusa zapalenia wątroby typu C. Para związała się ze sobą już po wyroku lekarzy, a poznała kilka lat wcześniej i zaprzyjaźniła. Zamieszkali w domu na wsi z pracownią artystki, z mnóstwem uratowanych bezpańskich psów i końmi. Od przypadkowej diagnozy podczas oddawania krwi do śmierci aktora na raka wątroby w 2010 roku minęło 5 lat. Agnieszka Kowalska cały czas przy nim czuwała.

d3jybj0

Podziel się opinią

1
Share
d3jybj0
d3jybj0
d3jybj0
d3jybj0