Trwa ładowanie...
d3ee8ku

Agnieszka Chylińska

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Znana wokalistka Agnieszka Chylińska obok kariery muzycznej i telewizyjnej zajmuje się także pisarstwem. Piosenkarka zadebiutowała jako autorka serii książek dla dzieci w 2012 roku.

Agnieszka Chylińska – informacje ogólne

Wokalistka zespołu O.N.A. niejednokrotnie zaskakiwała swoją muzyką czy charakterystycznym stylem, a pisanie książek dla dzieci to kolejny krok artystki, którego nie dało się przewidzieć. Debiut literacki Agnieszki Chylińskiej miał miejsce w 2012 roku, gdy wydała książkę "Zezia i Giler", która okazała się początkiem serii o przygodach 8-letniej Zezi.

Agnieszka Chylińska – kariera

Urodzona w 1976 roku Agnieszka Chylińska rozpoczynała swoją karierę jako wokalistka w rockowym zespole O.N.A. istniejącym w latach 1994–2003. Piosenkarka szybko zyskała rozgłos, w 1995 roku wygrała Nagrodę Telewizji Polskiej w kategorii "Muzyczna indywidualność", wielokrotnie była uznawana za najlepszą wokalistkę, autorkę tekstów czy osobowość roku. Otrzymywała m.in. liczne nominacje do prestiżowych nagród takich jak Fryderyki.

Agnieszka Chylińska stała się rozpoznawalna nie tylko jako piosenkarka, ale też osobowość telewizyjna. Występowała jako jurorka w programach Mam talent! i Mali Giganci. Od 2009 roku prowadzi też solową karierę muzyczną.

Agnieszka Chylińska i literatura dla dzieci

Agnieszka Chylińska jest matką Ryszarda, Estery i Krystyny, swoją pierwszą książkę dla dzieci – a także rodziców – wydała w 2012 roku. Autorka pisze barwnie, kreuje fantastyczny świat, który trafia nie tylko do dzieci, ale też do dorosłych. Posługuje się inteligentnym humorem, wykorzystuje swoją umiejętność obserwacji świata i swoje spostrzeżenia umiejętnie przelewa na papier.

Kontynuacja pierwszej książki Chylińskiej pojawiła się w 2013 roku, jej tytuł to "Zezia, Giler i Oczak". Rok później na rynek trafił pięknie ilustrowany "Labirynt Lukrecji" o baśniowej, nieco mistycznej i mroczniejszej atmosferze od poprzedniczek. W 2015 roku Agnieszka Chylińska powróciła do przygód Zezi w trzeciej już książce z serii – "Zezia i wszystkie problemy świata".

d3ee8ku

Podziel się opinią

4
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ee8ku
d3ee8ku
d3ee8ku