Trwa ładowanie...
d19hp9r
d19hp9r

Abc der deutschen phonetik. ABC fonetyki niemieckiej

książka
Oceń jako pierwszy:
Abc der deutschen phonetik. ABC fonetyki niemieckiej
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Abc der deutschen phonetik. ABC fonetyki niemieckiej
Materiały prasowe

Język niemiecki - Poziom A1-B1

Jak wymówić U Umlaut? Czym różnią się od siebie dwugłoski ei i ai? Na którą sylabę należy akcentować konkretne słowa? Język niemiecki dla polskiego odbiorcy może niekiedy być kłopotliwy w wymowie. Właśnie dlatego autor bestsellerów do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów, Stanisław Bęza, opracował ten ponadczasowy podręcznik.

ABC der deutschen Phonetik to pierwsza tak kompleksowa publikacja na polskim rynku z zakresu fonetyki niemieckiej. Skupia się na praktycznej nauce, a więc teorię ograniczono w niej do minimum, kładąc nacisk na różnorodne ćwiczenia. Książka obejmuje następujące zagadnienia:

- najważniejsze znaki transkrypcji fonetycznej,

- samogłoski,

- samogłoski z przegłosem (Umlaute),

- dwugłoski,

- spółgłoski,

- wymowa niektórych samogłosek i spółgłosek w wyrazach obcego pochodzenia,

- wymowa wyrazów podobnie brzmiących,

- akcent i intonacja.

W książce zamieszczono ponadto przydatny w ćwiczeniach słowniczek niemiecko-polski. Zadania mogą być wykonywane w dowolnej kolejności, w zależności od potrzeby. Niezbędne do nauki wymowy i akcentowania nagranie mp3 możesz pobrać tutaj, po wpisaniu specjalnego kodu znajdującego się w książce. Nagranie obejmuje wybrane ćwiczenia oznaczone w tekście ikonką słuchawek.

Stanisław Bęza – legenda polskiej germanistyki, autor bestsellerowego Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego, które jest najważniejszym klasykiem polskich podręczników do języka niemieckiego. Studia germanistyczne ukończył w Niemczech, większość życia wykładał w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej i w Instytucie Austriackim. Poza słynnym Repetytorium napisał także kilkanaście innych podręczników do nauki języka niemieckiego, w tym Hören – Verstehen – Sprechen we współpracy z Agnieszką Drummer.

Abc der deutschen phonetik. ABC fonetyki niemieckiej
Numer ISBN

978-83-8175-103-2

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

80

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d19hp9r
d19hp9r
d19hp9r
d19hp9r
d19hp9r