Trwa ładowanie...
dd1lpa4
dd1lpa4

Abbi Glines

Zdjęcie autora

Abbi Glines to amerykańska autorka bestsellerowych powieści obyczajowych dla młodzieży. Jest laureatką nagrody Goodread Choice Awards w kategorii Najlepszy Romans.

Abbi Glines – biografia

Pisarka Abbi Glines urodziła się 16 kwietnia 1977 roku. Pochodzi z Birmingham, amerykańskiego miasta w stanie Alabama. Autorka bestsellerów dedykowanych młodym odbiorcom. Znana jest także pod pseudonimem Effy Vaughn.

Abbi Glines jest rozwódką. Z pierwszym mężem ma troję dzieci: Keitha Austina, Anabelle i Avę. W 2016 roku urodziła czwarte dziecko, Emersona Pearce’a, którego ojcem jest nowy partner pisarki. Sama autorka przyznaje, że spędza dużo czasu na pisaniu książek. Jeśli tego nie robi, dużo czyta, a inspiracje bierze z życia – często rozmawia z nastolatkami i skrzętnie zapisuje ich spostrzeżenia, przyjmując ich punkt widzenia danego problemu.

Abii Glines jest miłośniczką butów i torebek, wierzy w duchy i od zawsze chciała być Brytyjką. Z tego powodu codziennie o 17 pija herbatę.

Pisarka zajmuje pierwsze miejsca w rankingach autorów bestsellerów według tytułów takich jak New York Times, USA Today i Wall Street Journal.

Abbi Glines – książki

Dotychczas Abbi Glines napisała 38 książek, które należą do 7 serii. Każda z nich dotyczy innych bohaterów, ale na przestrzeni powieści zawartej w jednej serii losy postaci krzyżują się lub splatają. Tematyka książek jest dość prosta. Podejmują one temat dorastania, relacji młodych ludzi z rodzicami i rówieśnikami, pierwszych zauroczeń, a także miłości.

Jedną z najpopularniejszych serii jest „Za daleko”. Składa się z 3 części i opowiada o zakazanej miłości między Blaire i Rushem. Seria została objęta zakresem wiekowym, ze względu na zawarte w niej niedozwolone treści. Dedykowana jest młodzieży powyżej 16. roku życia.

Podziel się opinią

Share
dd1lpa4
dd1lpa4
dd1lpa4
dd1lpa4