A kura stroszy pióra (książka). A kura stroszy pióra. Pomysły na zajęcia artystyczne.
| Forma wydania | Książka | 
| Rok wydania | 2018 | 
| Autorzy | |
| Kategoria | |
| Wydawnictwo | |
| Seria | 
Książka z płytą CD.
Opisy zabaw i zadań artystycznych do piosenek z płyty A kura stroszy pióra. Do książki dołączona jest płyta CD z wersjami instrumentalnymi piosenek!
Założeniem napisania tej książki było stworzenie oryginalnej, autorskiej wizji szeroko pojętej edukacji muzycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Publikacja ta, zawierająca opisy zajęć artystycznych inspirowanych piosenkami z płyty A kura stroszy pióra w całości stworzonej i wykonanej przez artystów krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, doskonale wpisuje się w potrzeby dzieci i ich nauczycieli. Korzystając z zaproponowanych w niej aktywności można między innymi wcielić się w Słonia w składzie porcelany, zatańczyć boogie z Ośmiornicą lub poznać sposób na to Jak się pozbyć złości.
Oprócz typowych form, takich jak polka czy walczyk, na płycie zawarto tango, boogie, bluesa, a nawet szantę!
Kompozytorem większości utworów, których wersje instrumentalne znajdują się na dołączonej do książki płycie CD, jest Tomasz Kmiecik, pianista i kompozytor krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Pośród propozycji zaprezentowanych w książce, czytelnik odnajdzie opisy tańców i pląsów (wraz z choreografią), przykłady zabaw plastycznych i kołowych, masażyki, zabawy dydaktyczne oraz zabawy z rymowankami.
W książce zamieszczone zostały także zapisy nutowe utworów.
W sprzedaży dostępna jest również płyta z wersjami wokalnymi utworów, w wykonaniu artystów krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".
| Numer ISBN | 978-83-65915-12-2 | 
| Wymiary | 210x280 | 
| Oprawa | miękka | 
| Liczba stron | 44 | 
| Język | polski | 
Podziel się opinią
Komentarze