Trwa ładowanie...
d37ns6p
24-06-2022 15:00

6 ran

książka
Oceń jako pierwszy:
d37ns6p
6 ran
Tytuł oryginalny

Six wounds

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Morgan Cry
6 ran

Pod słońcem Hiszpanii rozgrywa się wyjątkowo mroczna historia
Sześć ran kłutych i zdecydowanie więcej powodów do zmartwień...
Daniella Coulstoun przeprowadziła się z deszczowego Glasgow do słonecznego El Descaro na Costa Blanca, by z pomocą przyjaciół prowadzić pub Se Busca odziedziczony po matce. Spełnienie marzeń? Nie do końca. Przyjaciele to dysfunkcyjna grupka imigrantów, którzy mają swoje za uszami. Pub zaś wygląda jak obskurny bunkier – bez okien i odrobiny gustu w kwestii wystroju. Nie jest to też miejsce, w którym człowiek czuje się bezpiecznie, bowiem w dramatycznych okolicznościach w jego piwnicy zostaje znalezione... ciało znanego londyńskiego gangstera. Podejrzenia padają na Daniellę. W końcu znała denata i obwiniała go o śmierć matki... Aby oczyścić się z zarzutów, musi odnaleźć prawdziwego zabójcę. Czy to właściciel konkurencyjnego pubu albo któryś ze zwariowanych bywalców Se Busca? A może w grę wchodzą gangsterskie porachunki? I czy Daniella jest gotowa poznać prawdę?

Morgan Cry
Pod tym pseudonimem kryje się pochodzący z Glasgow pisarz Gordon Brown. Zanim na dobre wrócił do rodzinnego miasta, mieszkał w Londynie, Toronto i małej wsi Tutbury. Czego on w życiu nie robił! Pracował jako specjalista do spraw strategii marketingowych, był DJ-em w lokalnym radiu, dostarczał pizzę w Toronto, sprzedawał piwo bezalkoholowe na Bliskim Wschodzie, wprowadzał firmę z branży zaawansowanych technologii na londyńską giełdę... Pomagał też w tworzeniu Bloody Scotland – Szkockiego Festiwalu Kryminału. Jest autorem ośmiu powieści i kilku opowiadań – jedno z nich znalazło się w nagrodzonej Anthony Award antologii Blood on the Bayou. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. 6 ran to jego dziewiąta powieść, druga napisana pod pseudonimem.
Recenzje
Krew, pot, łzy i mnóstwo dobrej zabawy.
Ian Rankin

Wciągająca przejażdżka w głąb szalonej społeczności imigrantów na Costa del Crime.
Denise Mina

Szybka, wściekła i nieskończenie zabawna.
Lin Anderson

Nieodkładalna.
Denzil Meyrick

Morgan Cry stworzył najlepszy literacki koktajl: doskonała proporcja dreszczyku emocji, napięcia, suspensu zaserwowana z lodem i dużą porcją humoru.
Sharon Bairden

Czysty eskapizm – wybór miesiąca.
LoveReading

Niezwykle zabawny, zręcznie opowiedziany kryminał.
„Irish Independent”

Wciągająca.
„Sunday Post”

Może i Brown porzucił mroczne zaułki tartan noir dla gorących ulic Hiszpanii, ale udowadnia, że w słońcu może być równie niebezpiecznie. Nadal potrafi sprawić, że czytelnik nie przejdzie obok lektury obojętnie.
„Scotland on Sunday”

Kryminał skoncentrowany na kreowaniu postaci, który nie epatuje przemocą i sadyzmem, a jednocześnie nie sprawia wrażenia zbyt lekkiego.
„The Herald”

Fantastyczna zagadka, wciągająca fabuła, trzymająca w napięciu i dobrze osadzona w realiach... Gorąco polecam!
crimebookjunkie.co.uk

6 ran
Numer ISBN

978-83-67217-34-7

Wymiary

143x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

460

Język

polski

d37ns6p

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ns6p
d37ns6p
d37ns6p
d37ns6p