Trwa ładowanie...
def2ni3
15-04-2010 00:00

4 miliardy lat samotności. Ziemia a życionośna Galaktyka

książka
Oceń jako pierwszy:
def2ni3
4 miliardy lat samotności. Ziemia a życionośna Galaktyka
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Naukowy postęp sprzężony jest nieodmiennie z paradoksem: im bliżej rozwiązań problemów badawczych, tym więcej przybywa nowych zagadek i tajemnic stanowiących wyzwanie dla nauki. Szczególnie widoczne jest to w sferze wiedzy o wszechświecie, historii Ziemi, o ewolucji gatunku ludzkiego, rozwoju cywilizacji.

W czternastu esejach autor podsumowuje osiągnięcia astronauk i innych dyscyplin naukowych na tym polu, tropi anachronizmy cywilizacyjne w historii ludzkości, przedstawia istotę zagadki życia w kosmosie, zastanawia się nad ETI i perspektywami poszukiwania rozumnego życia w Galaktyce, odsłania bezradność wobec białych plam w ewolucji Homo sapiens. Dyskretnie ujawnia przy tym własne stanowisko wobec tych spraw.

Z bogatej literatury naukowej i popularnonaukowej odrzuca teorie i hipotezy o charakterze fantasy lub taniej sensacji, skupia uwagę na tych rzetelnych i ostrożnie formułowanych. Obraz wszechświata, życia na Ziemi, jaki się z nich wyłania, jest jednak nie mniej fantastyczny i zmusza do refleksji każdy rozbudzony poznawczo umysł.

4 miliardy lat samotności. Ziemia a życionośna Galaktyka
Numer ISBN

83-607-3201-9

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

160

def2ni3

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
def2ni3
def2ni3
def2ni3