Trwa ładowanie...
potter
23-04-2010 13:23

30. kilometrowa wieża Harry'ego Pottera

30. kilometrowa wieża Harry'ego PotteraŹródło: Inne
d2w7w82
d2w7w82

Z rekordowego, 600-tysięcznego nakładu piątej części przygód Harry'ego Pottera, w wydawnictwie nie ma już ani jednego egzemplarza - wszystkie trafiły do księgarń. To rekordowy nakład w historii III Rzeczpospolitej.

Według wydawnictwa Media Rodzina, książka sprzedaje się bardzo dobrze i oficyna planuje dodruk w ciągu dwóch tygodni.

Pierwsza część sagi o młodym czarodzieju przez sześć lat sprzedaży rozeszła się w nakładzie niemal 800 tys. egzemplarzy. Pozostałe części nie sprzedawały się już tak dobrze. Na przykład czwarta część powieści osiągnęła nakład ponad 400 tys. sztuk (razem z dodrukami).

Może dlatego, że na piąty tom czytelnicy musieli czekać dłużej niż zazwyczaj, wydawnictwo zdecydowało się na wielki, rekordowy w warunkach polskich, nakład w ilości 600 tys. egzemplarzy.

Wydawnictwo Media Rodzina policzyła, że cały pierwszy nakład to aż 720 ton książek. Gdyby wszystkie egzemplarze ułożyć jeden na drugim, powstałaby wieża wysoka na 30 km.

Szacuje się, że na całym świecie sprzedano już ponad 250 mln egzemplarzy wszystkich części sagi o Harrym Potterze.

d2w7w82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w7w82

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj