Trwa ładowanie...
d41c8gc
d41c8gc

24 godziny. Coś się dzieje na budowie

książka
d41c8gc
Oceń jako pierwszy:
24 godziny. Coś się dzieje na budowie
Tytuł oryginalny

DAS 24-Stunden-Wimmelbuch. Auf der Baustelle ist was los!

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Okładka
Materiały prasowe

Twoje dziecko "przeczyta" tę książkę wiele razy – i zawsze znajdzie w niej coś nowego.

To jedna z pierwszych książeczek w życiu dziecka – do wspólnego czytania (króciutkie teksty, opisujące co o której godzinie dzieje się na budowie) i samodzielnego lub wspólnego oglądania wciąż na nowo. Duży format i grube tekturowe zaokrąglone karty książki świetnie sprawdzają się podczas wielokrotnej lektury. Budowy znają dzieci na całym świecie, ale rzadko mają okazję zajrzeć na jej teren. A tam przecież dzieje się tyle ciekawych rzeczy – czasem nawet po zapadnięciu zmroku…

To książka do wyszukiwania, napisana tak, by budzić ciekawość, wypełniona wielkimi ilustracjami, na których aż roi się od szczegółów. Sposobów na jej czytanie może być bardzo wiele, a każdy z nich poszerza słownictwo dziecka, wyrabia spostrzegawczość, pozwala poznawać świat, uczy, rozwija wyobraźnię; a także bawi. Bohaterowie tej książki są naprawdę niezwykli – jeże, borsuk, niedźwiedź i nawet świnie pracują tu w najlepszej komitywie. A po całym terenie chodzą wszędobylskie koty. Ponieważ to kolejna książka z cyklu "24 godziny", po wizycie w porcie niektóre dzieci już znają rodzinę Zająców z babcią Długouchą na czele. Spotkają ich wszystkich i w tej książce.

O książkach tego typu trzeba powiedzieć jedno - "czytanie niejedno ma imię". Przy niej wystarczy położyć się wygodnie - na przykład na dywanie i... wyszukiwać ulubione postacie, opowiadać, pytać i odgadywać, dotykać bez ograniczeń, a więc korzystać na całego. I na wesoło.

Britta Teckentrup jest ilustratorką i autorką książek. Urodziła się w Hamburgu, a dorastała w Wuppertalu. Przeprowadziła się do Londynu, aby tam studiować ilustrację i sztukę w St. Martin's College i Royal College of Art. Po 17 latach spędzonych w Wielkiej Brytanii mieszka i pracuje w Berlinie z mężem, synem i kotem.
Była nominowana do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2016, a jej książka "Alle Wetter" dostała wyróżnienie Bologna Ragazzi Non Fiction Award 2016.

Od 1993 roku Britta napisała i zilustrowała ponad 90 książek z obrazkami dla dzieci, które ukazały się w ponad 20 różnych krajach

d41c8gc
24 godziny. Coś się dzieje na budowie
Numer ISBN

978-83-8123-137-4

Wymiary

256mm x 335mm

Gatunek

Dla dzieci i młodzieży

Oprawa

twarda

Liczba stron

16

Podziel się opinią

1
Share
d41c8gc
d41c8gc
d41c8gc
d41c8gc
d41c8gc