Trwa ładowanie...
d477qt4
24-08-2012 00:00

1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi

książka
Oceń jako pierwszy:
d477qt4
1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Komiks opowiadający o zbrodni dokonanej przez NKWD na polskich oficerach - jeńcach wojennych - wiosną 1940 r. Ukazania wielu aspektów związanych z tą zbrodnią podjęli się dwaj scenarzyści - Witold Tkaczyk i Tomasz Nowak oraz trzej rysownicy - Krzysztof Gawronkiwicz, Jacek Michalski, Jerzy Ozga. Powstały komiks, oddający poprzez czarno-białe rysunki niezwykle głęboko nastrój opowieści, liczy ponad sześćdziesiąt stron. To, czego nie udało się pomieścić w komiksie dopełnia liczące ok. pięćdziesięciu stron posłowie dr Tadeusza Kisielewskiego, autora m.in. książek Katyń. Zbrodnia i kłamstwo, Zamach, Gibraltar i Katyń. Całość uzupełniają kolorowe plansze z mundurami i uzbrojeniem przygotowane przez Wojciecha Nawrota.

To, czego nie udało się pomieścić w komiksie dopełnia bogate i szczegółowe, liczące ok. pięćdziesięciu stron, posłowie jednego z najlepszych znawców tematu w ostatnich latach - dr Tadeusza Kisielewskiego, autora m.in. książek Katyń. Zbrodnia i kłamstwo, Zamach, Gibraltar i Katyń. Całość uzupełniają kolorowe plansze z mundurami i uzbrojeniem przygotowane przez Wojciecha Nawrota. Szczególne wydarzenia ostatnich dni, a więc tragiczny wypadek lotniczy pod Smoleńskiem, w którym śmierć poniósł Prezydent RP Lech Kaczyński oraz wszyscy, którzy udawali się z nim do Katynia dla uczczenia 70. rocznicy zbrodni, skłoniły autorów do umieszczenia na zakończenie komiksu stosownej noty oraz jeszcze jednej, dodatkowej planszy poświęconej temu smutnemu wypadkowi.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach Obchodów 70. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i 20. Rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej oraz we współpracy z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz PKO BP.

1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi
Numer ISBN

978-83-62449-00-2

Wymiary

240x320

Gatunek

Komiks

Oprawa

1

Liczba stron

112

d477qt4

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d477qt4
d477qt4
d477qt4
d477qt4