Trwa ładowanie...
d3tmorr
18-06-2015 00:00

13 pięter

książka
Oceń jako pierwszy:
d3tmorr
13 pięter
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie.

W 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich, a luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się. Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków.

Słowo „dom” odmieniane w tej książce przez wszystkie przypadki nie kojarzy się im ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna. Żeby ich wysłuchać, Filip Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.

13 pięter
Numer ISBN

978-83-8049-129-8

Wymiary

135x215

Gatunek

Architektura i wnętrza,Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tmorr
d3tmorr
d3tmorr